SCIA AutoConverter Light

SCIA AutoConverter Light to oparta na chmurze platforma usprawniająca i uzupełniająca istniejące przepływy pracy w inżynierii strukturalnej. Przebieg pracy obejmuje pobranie modelu geometrycznego z Allplan, przy użyciu SCIA AutoConverter Light do stworzenia modelu analitycznego, który można przeanalizować w jednej z kilku obsługiwanych aplikacji. Ta usługa jest dostępna za pośrednictwem Allplan Bimplus i jest przeznaczona dla użytkowników Allplan, posiadających SSA.

 

Przesyłanie modelu z Allplan do Bimplus

W pierwszej części tej serii filmów skupiamy się na otworzeniu w Bimplus modelu, który został wcześniej utworzony w programie Allplan.

 

Uruchamianie SCIA AutoConverter Light i filtrowanie modelu

SCIA AutoConverter Light jest uruchamiany z pulpitu Bimplus i inicjuje usługę. Dzięki niej inżynier może w łatwy sposób kontrolować, które części modelu mają być używane.

 

Analityczne ustawienia konwersji

Aby pomyślnie przekształcić model z obiektów geometrycznych w obiekty analityczne, inżynier musi wykonać szereg czynności. Zachęcamy do obejrzenia filmu przedstawiającego ten proces.

 

Rozpoznawanie cech analitycznych

Proces rozpoznawania elementów nośnych jest niezwykle istotny, ponieważ bez zdefiniowania obiektów analitycznych nie sposób obliczyć modelu. Zwróćmy uwagę, że ten proces może być dość czasochłonny, a pod jego koniec zostaną utworzone obiekty, które nie będą wyrównane.

 

Inteligentne wyrównanie i SAF

Gdy otrzymamy już prawidłowy model analityczny, ostatni etap polega na wyrównaniu obiektów i utworzeniu pliku SAF. Plik SAF to plik Microsoft Excel, który zawiera dane niezbędne do skonstruowania tego samego modelu w kilku rozwiązaniach, w tym SCIA Engineer, i jest bardziej czytelny od formatu IFC.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *