SCIA Engineer – Advance Design

GŁÓWNE ZALETY SCIA ENGINEER

 

WSZECHSTRONNA, ELASTYCZNA I ZAAWANSOWANA ANALIZA

Potężne oprogramowanie do modelowania 3D, które umożliwia modelowanie, wizualizację i analizę różnych konstrukcji, materiałów i obciążeń — szybko, łatwo i dokładnie.

Cały proces projektowania — modelowanie, analiza, zgodność z normami, optymalizacja i raportowanie — jest dostępny w jednym modelu w tym samym środowisku użytkownika.

 

ZWIĘKSZENIE WYDAJNOŚCI

Logiczny interfejs użytkownika, intuicyjny przepływ pracy, najnowocześniejsze technologie i potężne narzędzia, takie jak generatory obciążenia, automatyczne udoskonalanie siatki MES, aktualizacja raportów jednym kliknięciem, sprawiają, że praca w SCIA Engineer jest szybsza, płynniejsza i bardziej efektywna.

 

KONTROLA MODELU

SCIA Engineer zapewnia pełną kontrolę nad wszystkimi danymi w małych i dużych modelach, umożliwia projektowanie konstrukcji zgodnie z międzynarodowymi normami, z jasno udokumentowanymi etapami projektowania. Raport można dostosować do oczekiwań i wymagań Twoich klientów.

 

LEPSZA WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE BIM

SCIA Engineer współpracuje z oprogramowaniem BIM używanym przez architektów, inżynierów i wykonawców. Dwukierunkowe połączenia z Tekla Structures, Revit i Allplan, a także Open BIM i unikalny BIM Toolbox sprawiają, że współpraca jest łatwa i bardzo efektywna.

 

WSPARCIE TECHNICZNE

Lokalne wsparcie techniczne jest zapewniane przez specjalistów z doświadczeniem w zakresie inżynierii strukturalnej, którzy znają oprogramowanie i wiedzą, jak zastosować swoją wiedzę. Pozwoli to przyspieszyć pracę i odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące konkretnego modelu.

 

 

GOLDEN QUESTIONS

 

Jak radzisz sobie z importowaniem plików IFC? Jak przekształcić model konstrukcyjny w model analityczny? Jak zarządzasz zmianami w modelu dzielonym z innymi branżami?

 

  • Advance Design nie jest zbyt silny w Open BIM.

SCIA Engineer i jego zestaw narzędzi BIM pozwalają na efektywną konwersję importowanych danych do modelu analitycznego

 

Czy Twoi klienci pracują z połączeniami stalowymi lub profilami zimnogiętymi?

 

  • Advance Design ma ograniczone wsparcie zarówno dla kształtowników zimnogiętych, jak i połączeń stalowych. SCIA Engineer oferuje szczegółowe kontrole kształtowników formowanych na zimno dla dowolnego niestandardowego przekroju.

 

Jak radzisz sobie ze stropami kompozytowymi?

 

  • W Advance Design nie ma wsparcia projektowania kompozytowego. SCIA Engineer oferuje możliwość projektowania systemów zespolonych stalowo-betonowych zgodnie z normą EN 1994.

 

Czy projektujesz budynki przemysłowe? Czy jesteś proszony o zaoferowanie podłóg z betonu zbrojonego włóknami?

 

  • Advanced Design ma narzędzi do projektowania betonu zbrojonego włóknami. SCIA Engineer przedstawia pierwsze na rynku zintegrowane rozwiązanie dla betonu zbrojonego włóknami.
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *