SCIA Engineer – Dlubal

GŁÓWNE ZALETY SCIA ENGINEER

 

WSZECHSTRONNA, ELASTYCZNA I ZAAWANSOWANA ANALIZA

Potężne oprogramowanie do modelowania 3D, które umożliwia modelowanie, wizualizację i analizę różnych konstrukcji, materiałów i obciążeń — szybko, łatwo i dokładnie.

Cały proces projektowania — modelowanie, analiza, zgodność z normami, optymalizacja i raportowanie — jest dostępny w jednym modelu w tym samym środowisku użytkownika.

 

ZWIĘKSZENIE WYDAJNOŚCI

Logiczny interfejs użytkownika, intuicyjny przepływ pracy, najnowocześniejsze technologie i potężne narzędzia, takie jak generatory obciążenia, automatyczne udoskonalanie siatki MES, aktualizacja raportów jednym kliknięciem, sprawiają, że praca w SCIA Engineer jest szybsza, płynniejsza i bardziej efektywna.

 

KONTROLA MODELU

SCIA Engineer zapewnia pełną kontrolę nad wszystkimi danymi w małych i dużych modelach, umożliwia projektowanie konstrukcji zgodnie z międzynarodowymi normami, z jasno udokumentowanymi etapami projektowania. Raport można dostosować do oczekiwań i wymagań Twoich klientów.

 

LEPSZA WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE BIM

SCIA Engineer współpracuje z oprogramowaniem BIM używanym przez architektów, inżynierów i wykonawców. Dwukierunkowe połączenia z Tekla Structures, Revit i Allplan, a także Open BIM i unikalny BIM Toolbox sprawiają, że współpraca jest łatwa i bardzo efektywna.

 

WSPARCIE TECHNICZNE

Lokalne wsparcie techniczne jest zapewniane przez specjalistów z doświadczeniem w zakresie inżynierii strukturalnej, którzy znają oprogramowanie i wiedzą, jak zastosować swoją wiedzę. Pozwoli to przyspieszyć pracę i odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące konkretnego modelu.

 

 

GOLDEN QUESTIONS

 

Jak radzisz sobie z importowaniem plików IFC?

 

Jak przekształcić model konstrukcyjny w model analityczny?

 

Jak zarządzasz zmianami w modelu dzielonym z innymi branżami?
  • Dlubal nie jest zbyt silny w Open BIM.

SCIA Engineer i jego zestaw narzędzi BIM pozwalają na efektywną konwersję importowanych danych do modelu analitycznego

Czy masz do czynienia ze złożonymi modelami?
  • Firma Dlubal traci skuteczność w przypadku złożonych modeli, między innymi z powodu braku opcji filtrowania modelu czy tzw. ‘clipping box’.
Jak radzisz sobie z oddziaływaniem między elementami konstrukcji betonowej w zakresie projektowania i analizy?
  • Program Dlubal składa się z kilku modułów do projektowania betonu (belka, słup, powierzchnia, ugięcie, przebicie itp.), co wpływa negatywnie na analizę – oddziaływanie jednego elementu nie wpływa na wyniki drugiego. W SCIA Engineer wszystko jest zintegrowane w jednym środowisku, wykorzystuje tę samą logikę i pozwala na jednoczesną obsługę całej konstrukcji (belki, słupy, ściany, płyty). Raport końcowy jest w pełni konfigurowalny, a wszystkie etapy pośrednie są jasno udokumentowane.
Czy masz klientów, którzy pracują ze stalą formowaną na zimno? Jak sobie z tym radzisz?
  • Dlubal nie obsługuje stali walcowanej na zimno. SCIA Engineer oferuje szczegółowe sprawdzenia (w tym wyboczenia) dla dowolnego niestandardowego przekroju, nie tylko typowych przekrojów.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *