SCIA Engineer to potężne narzędzie, które wykorzystujemy do pracy. Łączy w sobie wyrafinowane metody analizy strukturalnej z bardzo przyjaznym interfejsem graficznym.
Wykorzystujemy SCIA Engineer zarówno w dużych jak i mniejszych projektach. Narzędzia do modelowania pozwalają nam na szybkie utworzenie modelu 3D konstrukcji, jak i modelu obliczeniowego. Różne formaty plików, takich jak IFC, DWG czy XML pozwalają na szybką i wydajną wymianę danych z innymi uczestnikami projektu.
Wykorzystujemy SCIA Engineer w wielu projektach. To narzędzie pozwala zintegrować zaawansowaną analizę nieliniową i projektowanie wielomateriałowe w jednym modelu konstrukcyjnym. Współpraca z innymi programami, takimi jak np. Revit Structures sprawia, ze jest to nieocenione narzędzie pracy.
Wybraliśmy SCIA Engineer, ponieważ program ten pozwala nam analizować wiele materiałów w jednym modelu zgodnie z Eurokodem 9. Często projektujemy konstrukcje z aluminium – SCIA, to jedno z niewielu oprogramowań, w których ta funkcjonalność jest tak dobrze zaimplementowana. Narzędzie Raport inżynieryjny pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu w trakcie wykonywania projektów.
Naprawdę jestem pod wrażeniem możliwości SCIA Engineer. Jest to program przyjazny użytkownikowi i pozwalający zaoszczędzić wiele czasu. Wsparcie techniczne działa szybko i pozwala rozwiązywać problemy. Jest to program, w który powinieneś zainwestować.
SCIA Engineer – dzięki połączeniu z Allplan Engineering – pomaga nam szybko projektować geometrię budynku, prowadzić analizy i przedstawiać graficznie wyniki tych obliczeń na modelu 3D. Nasi klienci mogą dzięki temu zrozumieć zachowanie się konstrukcji i wzajemnych relacji między jej elementami. Jesteśmy w stanie optymalizować części składowe budynku, co znacznie wpływa na rozwój nasze firmy.
W odniesieniu do rozległych projektów inżynierii lądowej, SCIA Engineer świetnie radzi sobie z powłokami, do których tworzenia zostały użyte operacje Boolowskie. Pomaga to w otrzymaniu dokładnych wyników obliczeń w połączeniach i miejscach obciążenia siłami – program wprowadza wyższą jakość i nowy poziom w analizie konstrukcji budowlanych.
Tworzenie i wizualizacja modelu jest bardzo łatwa, interpretacja wyników jest intuicyjna i interaktywna. Możemy bezpośrednio zobaczyć wyniki naszych analiz.
Przy projektowaniu rusztowań wykorzystujemy nasze praktyczne doświadczenie i oprogramowanie SCIA Engineer. Najważniejszym owocem tej interakcji jest dobrze zaprojektowana i bezpieczna konstrukcja obiektów wysoko nad ziemią.
Główną zaletą SCIA Engineer jest to, że możemy modelować konstrukcję stalową, żelbetową, zespoloną czy drewnianą, a to wszystko w jednym modelu. Szkolenia interaktywne pozwalają użytkownikom szybko rozpocząć pracę z programem.
Na naszej uczelni wybraliśmy SCIA Engineer z uwagi na intuicyjność i ergonomię programu. Szeroka funkcjonalność programu w odniesieniu do Eurokodów oraz jego unikalna architektura jest bardzo pomocna w kształceniu przyszłych inżynierów.
Używamy SCIA Engineer ponad 20 lat, w tym czasie mogliśmy obserwować jego rozwój od potężnego programu obliczeniowego MES na cele inżynierii konstrukcyjnej aż do zestawu wszystkich narzędzi, których potrzebuje nowoczesne biuro konstrukcyjne.
SCIA Engineer to najlepsze rozwiązanie tego na czym najbardziej skupiliśmy naszą uwagę: projekty rusztowań związanych z infrastruktura i projektami przemysłowymi. Główną zaletą były dokładne wyniki obliczeń, szybkość i łatwe modelowanie. SCIA Engineer dostarczył nam nowy poziom jakości i precyzji przy projektowaniu rusztowań, a to pozwoliło nam na wydajne i oszczędne wykonywanie naszych projektów.
Regularnie aktualizujemy SCIA Engineer, to pozwala nam na projektowanie złożonych konstrukcji stalowych i żelbetowych zgodnie z Eurokodami i innymi normami. Możliwość przeniesienia modelu do Tekla Structures i ponowne wczytanie do SCIA to wyższy poziom wydajności dla naszych konstruktorów.