O Scia

Założona w 1974 r. SCIA jest firmą programistyczną z siedzibą w Belgii, która dostarcza oprogramowanie do projektowania i analizy konstrukcji budowlanych.

Nieustannie staramy się inspirować naszych klientów do przekraczania nowych granic w projektowaniu, analizowaniu i budowaniu konstrukcji – nawet najbardziej śmiałej – przy zachowaniu pełnej kreatywności i skuteczności. Każdego dnia nasi partnerzy polegają na SCIA, aby odnieść sukces i sprostać prawdziwym wyzwaniom biznesowym.

Open BIM

SCIA jest członkiem buildingSMART Alliance. Jest to jedyne oprogramowanie do analizy strukturalnej, które posiada certyfikat  IFC 2 × 3. W oparciu o trójwymiarowy model z parametrycznymi obiektami oraz szczegółową dokumentacją techniczną tworzymy zaawansowane projekty: obiekty przemysłowej, infrastruktury i budynków o dowolnej wysokości. Oprogramowanie zawiera kilka międzynarodowych norm budowlanych zintegrowanych w celu technicznego projektowania i optymalizacji konstrukcji stalowych, betonowych, drewnianych, aluminiowych, … wielomateriałowych.

SCIA w liczbach

  • 120 dobrze wykształconych pracowników w 15 międzynarodowych oddziałach i agencjach
  • Międzynarodowy zespół (9 narodowości, 8 języków)
  • Ponad 40 lat doświadczenia
  • Adaptatywne oprogramowanie – normy budowlane dla 16 krajów
  • Oprogramowanie przetłumaczone na 8 języków i rozpowszechniane w ponad 50 krajach
  • Ponad 8000 licencji sprzedanych ponad 5000 klientom
  • W pierwszej trójce światowych firm na swoim specyficznym rynku
  • Certyfikacja ISO 9001:2008

Grupa Nemetschek

SCIA jest członkiem globalnej grupy Nemetschek. Wraz z SCIA, Allplan, Graphisoft, Vectorworks, Maxon i wieloma innymi firmami, takimi jak Frilo, organizacja ta jest wiodącą na świecie firmą informatyczną w AEC, zajmującą się projektowaniem, budową i zarządzaniem budynkami. Grupa Nemetschek przoduje w innowacjach, aby poprawiać wydajność i niezawodność w obszarze projektowania konstrukcji budowlanych. Trwają prace nad realizacją przepływu pracy 3D Open BIM w rozdrobnionej branży budowlanej, w oparciu o otwarte standardy i najnowocześniejsze rozwiązania programowe na komputerach stacjonarnych, serwerach i Internecie.

Więcej o grupie Nemetschek