PROJEKTY
Wykonane w SCIA

Pontsteiger to imponujący budynek w Houthaven, nowo wybudowanej dzielnicy Amsterdamu, gdzie historia rozwija się dzięki twórczym inicjatywom.

Zaprojektowany przez Van Rossuma Raadgevende Ingenieurs, Pontsteiger jest integralną częścią przekształcania Houthaven w inspirującą dzielnicę Amsterdamu, o powierzchni około 5 000 m2. Houthaven w dosłownym tłumaczeniu oznacza „przystań dla drewna”, gdzie sto lat temu statki towarowe rozładowywały dostarczane drogą wodną drewno.

Stadion piłkarski w Dunajska Streda, mieście w Słowacji, został pierwotnie otwarty w 1953 r. Od tamtej pory przeszedł kilka modernizacji i renowacji. Ostatnia przebudowa nie tylko zwiększyła pojemność do 13 000 widzów, ale także zapewniła, że stadion będzie spełniał wymagania infrastruktury UEFA.

Projekt wymagał etapowej budowy nowego stadionu wraz z częściową renowacją istniejącego.

Będąca w użytku od 1878 r. linia tramwajowa w Strasbourgu została niedawno powiększona o segment transgraniczny łączący Strasbourg z Kehl. Dwupokładowy most o szerokiej rozpiętości nad rzeką Ren łączy Francję z Niemcami. Jest nieodzowną i przykuwającą oko częścią rozbudowy „Est de la Ligne D du Tramway”, które zawierają tory tramwajowe i wydzielone obszary dla rowerzystów i pieszych.