SCIA ENGINEER
Oprogramowanie do analizy strukturalnej

MODELOWANIE, ANALIZA, PROJEKTOWANIE
I SZCZEGÓŁOWE WYNIKI W JEDNYM PROGRAMIE

To dzięki naszym użytkownikom możemy wciąż rozwijać się w dziedzinie mechaniki
konstrukcji budowlanych oraz doskonalić SCIA – czyli zaawansowane
oprogramowanie do ich analizy.

SCIA Engineer to zintegrowane narzędzie do analizy wielomateriałowej konstrukcji i projektowania wszystkich rodzajów obiektów budowlanych. Szeroki zakres funkcji sprawia, że jest to narzędzie odpowiednie do wszelkiego rodzaju projektów: biurowców, budynków przemysłowych i mostów – wszystko w łatwym w obsłudze środowisku.

Oprócz modelowania 3D, generatora siatki elementów skończonych i zaawansowanego silnika obliczeniowego, oferuje zintegrowane narzędzia do sprawdzania i optymalizacji konstrukcji zgodnie z międzynarodowymi i krajowymi normami budowlanymi.

SCIA Engineer został od podstaw zaprojektowany tak, aby idealnie wpasować się w ideę współpracy między różnymi dyscyplinami (BIM). Pobierz wersję demonstracyjną i przekonaj się sam.

Tworzenie i wizualizacja modelu jest bardzo łatwa, interpretacja wyników jest intuicyjna i interaktywna. Możemy bezpośrednio zobaczyć wyniki naszych analiz.

Jorge Silka
Dyrektor – Procalc Estruturas

Przy projektowaniu rusztowań wykorzystujemy nasze praktyczne doświadczenie i oprogramowanie SCIA Engineer. Najważniejszym owocem tej interakcji jest dobrze zaprojektowana i bezpieczna konstrukcja obiektów wysoko nad ziemią.

Anthelme Claeys
Kierownik Inżynierii i Techniki – Travhydro nv

Główną zaletą SCIA Engineer jest to, że możemy modelować konstrukcję stalową, żelbetową, zespoloną czy drewnianą, a to wszystko w jednym modelu. Szkolenia interaktywne pozwalają użytkownikom szybko rozpocząć pracę z programem.

Julian King
Zastępca dyrektora – AECOM

Na naszej uczelni wybraliśmy SCIA Engineer z uwagi na intuicyjność i ergonomię programu. Szeroka funkcjonalność programu w odniesieniu do Eurokodów oraz jego unikalna architektura jest bardzo pomocna w kształceniu przyszłych inżynierów.

Jean-Claude Souche
Zastępca Kierownika Działu Inżynierii Lądowej – Ecole des Mines d’Alès

Używamy SCIA Engineer ponad 20 lat, w tym czasie mogliśmy obserwować jego rozwój od potężnego programu obliczeniowego MES na cele inżynierii konstrukcyjnej aż do zestawu wszystkich narzędzi, których potrzebuje nowoczesne biuro konstrukcyjne.

Sven Dumortier
Dyrektor ds. Inżynierii – BESIX

SCIA Engineer to najlepsze  rozwiązanie tego na czym najbardziej skupiliśmy naszą uwagę: projekty rusztowań związanych z infrastruktura i projektami przemysłowymi. Główną zaletą były dokładne wyniki obliczeń, szybkość i łatwe modelowanie. SCIA Engineer dostarczył nam nowy poziom jakości i precyzji przy projektowaniu rusztowań, a to pozwoliło nam na wydajne i oszczędne wykonywanie naszych projektów.

Celuos Alves
Estub Grupo João Mendes

Regularnie aktualizujemy SCIA Engineer, to pozwala nam na projektowanie złożonych konstrukcji stalowych i żelbetowych zgodnie z Eurokodami i innymi normami. Możliwość przeniesienia modelu do Tekla Structures i ponowne wczytanie do SCIA to wyższy poziom wydajności dla naszych konstruktorów.

Hana Ggattermayerova
Główny inżynier budowlany – Atelier P.H.A., spol. s r.o.

SCIA Engineer to potężne narzędzie, które wykorzystujemy do pracy.  Łączy w sobie wyrafinowane metody analizy strukturalnej z bardzo przyjaznym interfejsem graficznym.

Carlos Menegazzo
Inżynier konstruktor – BPM

Wykorzystujemy SCIA Engineer zarówno w dużych jak i mniejszych projektach. Narzędzia do modelowania pozwalają nam na szybkie utworzenie modelu 3D konstrukcji, jak i modelu obliczeniowego. Różne formaty plików, takich jak IFC, DWG czy XML pozwalają na szybką i wydajną wymianę danych z innymi uczestnikami projektu.

Gabriel Daum
Dyrektor projektu infrastruktury oraz prac specjalnych– Tractebel Engineering S.A.

Wykorzystujemy SCIA Engineer w wielu projektach. To narzędzie pozwala zintegrować zaawansowaną analizę nieliniową i projektowanie wielomateriałowe w jednym modelu konstrukcyjnym. Współpraca z innymi programami, takimi jak np. Revit Structures sprawia, ze jest to nieocenione narzędzie pracy.

Tom Webster
Główny Inżynier – AECOM

Wybraliśmy SCIA Engineer, ponieważ program ten pozwala nam analizować wiele materiałów w jednym modelu zgodnie z Eurokodem 9. Często projektujemy konstrukcje z aluminium – SCIA, to jedno z niewielu oprogramowań, w których ta funkcjonalność jest tak dobrze zaimplementowana. Narzędzie Raport inżynieryjny pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu w trakcie wykonywania projektów.

Oddrun A. Kristensen
Główny inżynier konstrukyjny – Marine Aluminium AS

Naprawdę jestem pod wrażeniem możliwości SCIA Engineer. Jest to program przyjazny użytkownikowi i pozwalający zaoszczędzić wiele czasu. Wsparcie techniczne działa szybko i pozwala rozwiązywać problemy. Jest to program, w który powinieneś zainwestować.

Vanneth Ny
Inżynier Systemów budowlanych – Fuxin Steel Buildings Co., LTD

SCIA Engineer  – dzięki połączeniu z Allplan Engineering – pomaga nam szybko projektować geometrię budynku, prowadzić analizy i przedstawiać graficznie wyniki tych obliczeń na modelu 3D. Nasi klienci mogą dzięki temu zrozumieć zachowanie się konstrukcji i wzajemnych relacji między jej elementami. Jesteśmy w stanie optymalizować części składowe budynku, co znacznie wpływa na rozwój nasze firmy.

Dipl.-Ing. Bauass. Gerhard Tirok
Właściciel Ingenieurbüro für Bauwesen IBT

W odniesieniu do rozległych projektów inżynierii lądowej, SCIA Engineer świetnie radzi sobie z powłokami, do których tworzenia zostały użyte operacje Boolowskie. Pomaga to w otrzymaniu dokładnych wyników obliczeń w połączeniach i miejscach obciążenia siłami – program wprowadza wyższą jakość i nowy poziom w analizie konstrukcji budowlanych.

André Mansur
Kierownik techniczny – Odebrecht
Zoptymalizuj współpracę w zespole projektowym
poprzez Open BIM

Architekt, klient, inżynier budowlany, kreślarz, wykonawca – dzięki SCIA Engineer wszyscy dzielą się danymi projektu wydajnie i bez błędów dzięki projektowi BIM.

SCIA Engineer obsługuje szeroką gamę otwartych interfejsów, takich jak IFC, SDNF, MS Excel, XML, VRML, DWG, DXF, a także łącza danych z zaawansowanymi programami CAD (Autodesk Revit lub Tekla Structures) oraz programami MES. SCIA jest członkiem stowarzyszenia buildingSMART, to jedyny na świecie program do obliczania konstrukcji budowlanych z certyfikacją IFC 2×3 i obsługą OpenBIM.

To wszystko ułatwia konwersję modelu utworzonego w innej aplikacji na model obliczeniowy, a następnie przeniesienie zoptymalizowanego projektu z powrotem do programów używanych przez architekta, producenta czy dostawcę.

Dostarcz swoim klientom profesjonalną dokumentację

SCIA Engineer to nie tylko narzędzie „obliczeniowe”. Wręcz przeciwnie, program towarzyszy Ci począwszy od wstępnego projektu aż do przygotowania końcowej dokumentacji, w tym zautomatyzowanych rysunków.

Po przeprowadzeniu wszystkich analiz i weryfikacji otrzymanych wyników, SCIA Engineer oferuje intuicyjne narzędzia do tworzenia przejrzystej i kompleksowej dokumentacji oraz generowania rysunków konstrukcyjnych.

Zarówno dokumentacja, jak i rysunki są powiązane z oryginalnym modelem 3D, a wyniki są automatycznie aktualizowane po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian w modelu.

Zintegruj proces projektowania w jeden programie,
aby zmniejszyć koszty

SCIA Engineer integruje proces modelowania, analizę elementów zbudowanych z dowolnych materiałów, projektowanie i sprawdzanie konstrukcji oraz wykonywanie dokumentacji i jej bieżącą aktualizację w jednym programie.

Inwestujesz i uczysz się tylko jednej aplikacji, która daje Ci natychmiastowy dostęp do funkcji związanych z każdą fazą projektowania: modelowanie 3D, automatyczne generowanie siatki MES, szybkie i zaawansowane obliczenia, zautomatyzowane i stale aktualne rysunki, jasne i kompleksowe wyniki oraz, oczywiście, całe mnóstwo opcji komunikacji i wymiany danych z innymi aplikacjami.

Projekty wykonane w SCIA

Pontsteiger to imponujący budynek w Houthaven, nowo wybudowanej dzielnicy Amsterdamu, gdzie historia rozwija się dzięki twórczym inicjatywom.

Zaprojektowany przez Van Rossuma Raadgevende Ingenieurs, Pontsteiger jest integralną częścią przekształcania Houthaven w inspirującą dzielnicę Amsterdamu, o powierzchni

Stadion piłkarski w Dunajska Streda, mieście w Słowacji, został pierwotnie otwarty w 1953 r. Od tamtej pory przeszedł kilka modernizacji i renowacji. Ostatnia przebudowa nie tylko zwiększyła pojemność do 13 000 widzów, ale także zapewniła, że stadion będzie spełniał wymagania infrastruktury UEFA.

Projekt

Będąca w użytku od 1878 r. linia tramwajowa w Strasbourgu została niedawno powiększona o segment transgraniczny łączący Strasbourg z Kehl. Dwupokładowy most o szerokiej rozpiętości nad rzeką Ren łączy Francję z Niemcami. Jest nieodzowną i przykuwającą oko częścią rozbudowy „Est de la Ligne D du Tramway”, które zawierają tory tramwajowe i wydzielo

Brukselska wieża TBR ma 87 m wysokości i 80 000 m2 powierzchni biurowej. Struktura składa się z szerokiego budynku i cokołu. Projekt obejmował budowę nowej wieży (o wymiarach 25 m na 25 m) na płycie fundamentowej dawnego cokołu. Stalowy most połączył dwie wieże.

W tym projekcie Scia Engineer