SCIA CONCRETE SECTION

Sprawne projektowanie i sprawdzanie przekrojów z betonu zbrojonego zgodnie z normami.

SCIA Concrete section to sprawna i łatwa w obsłudze aplikacja do projektowania przekrojów z betonu zbrojonego z pełnym wglądem do wszystkich kroków obliczeniowych i zastosowanych wzorów.

Czasem nie jest konieczne wykonywanie obliczeń dla konstrukcji jako całości. Szybkie wymiarowanie przekroju często wystarcza do zapewnienia pełnej wytrzymałości obiektu. Ponadto, potencjalne zmiany w projekcie „w ostatniej chwili” mogą wymagać jedynie prostego przeliczenia wybranych elementów w celu zweryfikowania zachowania konstrukcji.

SCIA Concrete Section jest niezwykle efektywną aplikacją służącą projektowaniu i optymalizowaniu przekrojów z betonu zbrojonego uwzględniając zarówno bezpieczeństwo jak i oszczędność.

Wszystkie stany graniczne są oceniane według EN 1992-1-1 uwzględniając także załączniki krajowe.

SCIA Concrete Section zapewnia dokładny wgląd w obliczenia. Wszystkie kroki obliczeniowe są przejrzyście przedstawione odsyłając także do konkretnych punktów i zastosowanych wzorów z normy.

Skontaktuj się z nami, aby zapytać o wersję demo.

Zastosowanie oprogramownaia

Budynki

SCIA Engineer pozwala inżynierom projektować i analizować wszelkiego rodzaju budynki: bloki biurowe, drapacze chmur, apartamenty zbudowane z materiałów takich jak stal, beton lub kompozyty.

Obiekty budowlane

Świetnie nadaje się do analizy obiektów takich jak mosty, tunele, śluzy czy zapory, a więc konstrukcji wymagających zaawansowanego modelowania, wysokiej jakości siatki elementów skończonych oraz różnego rodzaju obliczeń.

Obiekty przemysłowe

Niezawodne projektowanie złożonych obiektów przemysłowych, silosów, hal stalowych – dzięki modelowaniu, analizie i ocenie różnych materiałów budowlanych, w tym również połączeń stalowych.

Projekty specjalne

Konstrukcje specjalne, takie jak stadiony, rusztowania, różne elementy mechaniczne, dźwigi itp. wymagają oprogramowania które jest wszechstronne i wydajne, ale łatwe w obsłudze.

Tworzenie i wizualizacja modelu jest bardzo łatwa, interpretacja wyników jest intuicyjna i interaktywna. Możemy bezpośrednio zobaczyć wyniki naszych analiz.

Jorge Silka
Dyrektor – Procalc Estruturas

Przy projektowaniu rusztowań wykorzystujemy nasze praktyczne doświadczenie i oprogramowanie SCIA Engineer. Najważniejszym owocem tej interakcji jest dobrze zaprojektowana i bezpieczna konstrukcja obiektów wysoko nad ziemią.

Anthelme Claeys
Kierownik Inżynierii i Techniki – Travhydro nv

Główną zaletą SCIA Engineer jest to, że możemy modelować konstrukcję stalową, żelbetową, zespoloną czy drewnianą, a to wszystko w jednym modelu. Szkolenia interaktywne pozwalają użytkownikom szybko rozpocząć pracę z programem.

Julian King
Zastępca dyrektora – AECOM

Na naszej uczelni wybraliśmy SCIA Engineer z uwagi na intuicyjność i ergonomię programu. Szeroka funkcjonalność programu w odniesieniu do Eurokodów oraz jego unikalna architektura jest bardzo pomocna w kształceniu przyszłych inżynierów.

Jean-Claude Souche
Zastępca Kierownika Działu Inżynierii Lądowej – Ecole des Mines d’Alès

Używamy SCIA Engineer ponad 20 lat, w tym czasie mogliśmy obserwować jego rozwój od potężnego programu obliczeniowego MES na cele inżynierii konstrukcyjnej aż do zestawu wszystkich narzędzi, których potrzebuje nowoczesne biuro konstrukcyjne.

Sven Dumortier
Dyrektor ds. Inżynierii – BESIX

SCIA Engineer to najlepsze  rozwiązanie tego na czym najbardziej skupiliśmy naszą uwagę: projekty rusztowań związanych z infrastruktura i projektami przemysłowymi. Główną zaletą były dokładne wyniki obliczeń, szybkość i łatwe modelowanie. SCIA Engineer dostarczył nam nowy poziom jakości i precyzji przy projektowaniu rusztowań, a to pozwoliło nam na wydajne i oszczędne wykonywanie naszych projektów.

Celuos Alves
Estub Grupo João Mendes

Regularnie aktualizujemy SCIA Engineer, to pozwala nam na projektowanie złożonych konstrukcji stalowych i żelbetowych zgodnie z Eurokodami i innymi normami. Możliwość przeniesienia modelu do Tekla Structures i ponowne wczytanie do SCIA to wyższy poziom wydajności dla naszych konstruktorów.

Hana Ggattermayerova
Główny inżynier budowlany – Atelier P.H.A., spol. s r.o.

SCIA Engineer to potężne narzędzie, które wykorzystujemy do pracy.  Łączy w sobie wyrafinowane metody analizy strukturalnej z bardzo przyjaznym interfejsem graficznym.

Carlos Menegazzo
Inżynier konstruktor – BPM

Wykorzystujemy SCIA Engineer zarówno w dużych jak i mniejszych projektach. Narzędzia do modelowania pozwalają nam na szybkie utworzenie modelu 3D konstrukcji, jak i modelu obliczeniowego. Różne formaty plików, takich jak IFC, DWG czy XML pozwalają na szybką i wydajną wymianę danych z innymi uczestnikami projektu.

Gabriel Daum
Dyrektor projektu infrastruktury oraz prac specjalnych– Tractebel Engineering S.A.

Wykorzystujemy SCIA Engineer w wielu projektach. To narzędzie pozwala zintegrować zaawansowaną analizę nieliniową i projektowanie wielomateriałowe w jednym modelu konstrukcyjnym. Współpraca z innymi programami, takimi jak np. Revit Structures sprawia, ze jest to nieocenione narzędzie pracy.

Tom Webster
Główny Inżynier – AECOM

Wybraliśmy SCIA Engineer, ponieważ program ten pozwala nam analizować wiele materiałów w jednym modelu zgodnie z Eurokodem 9. Często projektujemy konstrukcje z aluminium – SCIA, to jedno z niewielu oprogramowań, w których ta funkcjonalność jest tak dobrze zaimplementowana. Narzędzie Raport inżynieryjny pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu w trakcie wykonywania projektów.

Oddrun A. Kristensen
Główny inżynier konstrukyjny – Marine Aluminium AS

Naprawdę jestem pod wrażeniem możliwości SCIA Engineer. Jest to program przyjazny użytkownikowi i pozwalający zaoszczędzić wiele czasu. Wsparcie techniczne działa szybko i pozwala rozwiązywać problemy. Jest to program, w który powinieneś zainwestować.

Vanneth Ny
Inżynier Systemów budowlanych – Fuxin Steel Buildings Co., LTD

SCIA Engineer  – dzięki połączeniu z Allplan Engineering – pomaga nam szybko projektować geometrię budynku, prowadzić analizy i przedstawiać graficznie wyniki tych obliczeń na modelu 3D. Nasi klienci mogą dzięki temu zrozumieć zachowanie się konstrukcji i wzajemnych relacji między jej elementami. Jesteśmy w stanie optymalizować części składowe budynku, co znacznie wpływa na rozwój nasze firmy.

Dipl.-Ing. Bauass. Gerhard Tirok
Właściciel Ingenieurbüro für Bauwesen IBT

W odniesieniu do rozległych projektów inżynierii lądowej, SCIA Engineer świetnie radzi sobie z powłokami, do których tworzenia zostały użyte operacje Boolowskie. Pomaga to w otrzymaniu dokładnych wyników obliczeń w połączeniach i miejscach obciążenia siłami – program wprowadza wyższą jakość i nowy poziom w analizie konstrukcji budowlanych.

André Mansur
Kierownik techniczny – Odebrecht
Przejrzyste wprowadzanie danych

Wprowadzanie danych jest podzielone na kilka zakładek, gdzie każdy parametr jest opisany zarówno słownie jak i wizualnie. Program odróżnia typy elementów: belka i słup i podejmuje odpowiednie kroki obliczeniowe: przeliczanie sił wewnętrznych z uwzględnieniem efektów 2 rzędu, sprawdzenie, smukłości…

Projektowanie i weryfikacja

Dostępne są dwa moduły: projektowanie i sprawdzanie. Wielokrotne sprawdzanie może zostać przeprowadzone dla:

 • Stanu Granicznego Nośności: nośność – odpowiedź, nośność – wykres, ścinanie + skręcanie, zasada konstrukcyjna
 • Stanu Granicznego Użytkowalności: ograniczenie naprężeń, szerokość rys, ugięcie
Raport inżynierski

Raport pokazuje wszystkie kroki obliczeniowe i listę wzorów wymaganych według norm
(EN 1992-1-1), które zostały zastosowane w przedstawionych sprawdzeniach. Stopień szczegółowości raportu jest edytowalny i dostosowywany do potrzeb użytkownika.

GEOMETRIA WSZYSTKICH PRZEKROJÓW

W SCIA Concrete Section można zweryfikować wszystkie przekroje dostępne w bibliotece SCIA Engineer.

Szablony zbrojenia

Zbrojenie typowych przekrojów ( prostokątnych, okrągłych, teowych, itd.) może być łatwo wprowadzone korzystając z szablonów z ogólnym rozmieszczeniem zbrojenia w przekroju.

Zbrojenie ogólne

Dla nietypowych przekrojów i dla ustawienia bardziej skomplikowanego rozmieszczenia prętów, przejrzyste okno dialogowe pozwala konstruktorowi określić czy zbrojenie jest wymagane dla poszczególnych części.

Aplikacja o zasięgu międzynarodowym

SCIA Concrete Section pozwala prowadzić obliczenia według EN 1992 opierając się także na 18 załącznikach krajowych.

Opcje obliczeń
 • Ogólne kształty przekrojów poprzecznych z dowolnym umiejscowieniem prętów
 • Kombinacje sił normalnych, momentów zginających i sił ścinających
 • Wprowadzenie wielu grup sił wewnętrznych ( lub podpór obciążonych daną grupą w stanie granicznym)
Wstępne projektowanie
 • Nośność
 • Ścinanie + skręcanie
 • Zasada konstrukcyjna
Stan Graniczny nośności
 • Nośność – odpowiedź
 • Nośność – wykres
 • Ścinanie + skręcanie
 • Zasada konstrukcyjna
Stan Graniczny użytkowalności
 • Ograniczenie naprężeń
 • Szerokość rys
 • Ugięcie

Projekty wykonane w SCIA

Pontsteiger to imponujący budynek w Houthaven, nowo wybudowanej dzielnicy Amsterdamu, gdzie historia rozwija się dzięki twórczym inicjatywom.

Zaprojektowany przez Van Rossuma Raadgevende Ingenieurs, Pontsteiger jest integralną częścią przekształcania Houthaven w inspirującą dzielnicę Amsterdamu, o powierzchni

Stadion piłkarski w Dunajska Streda, mieście w Słowacji, został pierwotnie otwarty w 1953 r. Od tamtej pory przeszedł kilka modernizacji i renowacji. Ostatnia przebudowa nie tylko zwiększyła pojemność do 13 000 widzów, ale także zapewniła, że stadion będzie spełniał wymagania infrastruktury UEFA.

Projekt

Będąca w użytku od 1878 r. linia tramwajowa w Strasbourgu została niedawno powiększona o segment transgraniczny łączący Strasbourg z Kehl. Dwupokładowy most o szerokiej rozpiętości nad rzeką Ren łączy Francję z Niemcami. Jest nieodzowną i przykuwającą oko częścią rozbudowy „Est de la Ligne D du Tramway”, które zawierają tory tramwajowe i wydzielo

Brukselska wieża TBR ma 87 m wysokości i 80 000 m2 powierzchni biurowej. Struktura składa się z szerokiego budynku i cokołu. Projekt obejmował budowę nowej wieży (o wymiarach 25 m na 25 m) na płycie fundamentowej dawnego cokołu. Stalowy most połączył dwie wieże.

W tym projekcie Scia Engineer

Wsparcie techniczne

FAQ

W tym miejscu możesz znaleźć odpowiedzi na często zadawane pytania przez użytkowników SCIA Engineer

Szkolenia

Szkolenie pozwoli Ci swobodnie poruszać się w programie
i szybko osiągnąć zadowalające Cię efekty.

Pliki instalacyjne

Instalator najnowszej wersji SCIA Engineer oraz wcześniej wydanych wersji programu. Dodatkowe materiały dotyczące instalacji oraz licencjonowania programu.

Filmy instrakstużowe

Zyskaj dostęp do podręczników online, filmów instruktażowych oraz dodatkowej dokumentacji, która pozwoli Ci jeszcze lepiej poznać program.

Promocje

Sprawdź aktualne promocje na oprogramowanie lub szkolenia!

Podręczniki

Zapewniamy dostęp do podręczników online i dodatkowych materiałów szkoleniowych, dzięki czemu w szybkim tempie wdrożysz oprogramowanie z sukcesem.