SCIA Engineer – AxisVM

GŁÓWNE ZALETY SCIA ENGINEER

WSZECHSTRONNA, ELASTYCZNA I ZAAWANSOWANA ANALIZA

Potężne oprogramowanie do modelowania 3D, które umożliwia modelowanie, wizualizację i analizę różnych konstrukcji, materiałów i obciążeń — szybko, łatwo i dokładnie.
Cały proces projektowania — modelowanie, analiza, zgodność z normami, optymalizacja i raportowanie — jest dostępny w jednym modelu w tym samym środowisku użytkownika.

ZWIĘKSZENIE WYDAJNOŚCI

Logiczny interfejs użytkownika, intuicyjny przepływ pracy, najnowocześniejsze technologie i potężne narzędzia, takie jak generatory obciążenia, automatyczne udoskonalanie siatki MES, aktualizacja raportów jednym kliknięciem, sprawiają, że praca w SCIA Engineer jest szybsza, płynniejsza i bardziej efektywna.

KONTROLA MODELU

SCIA Engineer zapewnia pełną kontrolę nad wszystkimi danymi w małych i dużych modelach, umożliwia projektowanie konstrukcji zgodnie z międzynarodowymi normami, z jasno udokumentowanymi etapami projektowania. Raport można dostosować do oczekiwań i wymagań Twoich klientów.

LEPSZA WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE BIM

SCIA Engineer współpracuje z oprogramowaniem BIM używanym przez architektów, inżynierów i wykonawców. Dwukierunkowe połączenia z Tekla Structures, Revit i Allplan, a także Open BIM i unikalny BIM Toolbox sprawiają, że współpraca jest łatwa i bardzo efektywna.

WSPARCIE TECHNICZNE

Lokalne wsparcie techniczne jest zapewniane przez specjalistów z doświadczeniem w zakresie inżynierii strukturalnej, którzy znają oprogramowanie i wiedzą, jak zastosować swoją wiedzę. Pozwoli to przyspieszyć pracę i odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące konkretnego modelu.

GOLDEN QUESTIONS

Czy masz do czynienia ze złożonymi modelami?

• AxisVM jest mniej skuteczny w przypadku złożonych modeli, między innymi z powodu braku opcji „filtrowania”, np. po warstwach.

Jak radzisz sobie ze stropami kompozytowymi?

• W AxisVM nie ma wsparcia projektowania kompozytowego. SCIA Engineer oferuje w pełni zintegrowaną konstrukcję ULS + SLS z automatycznymi kombinacjami obciążeń, automatyczną analizą i projektowaniem etapów oraz optymalizacją przekroju. Projekt jest zgodny z EN 1994 i AISC 360-10.

Czy Twoi klienci pracują z połączeniami stalowymi lub profilami zimnogiętymi?

• AxisVM ma ograniczone wsparcie zarówno dla kształtowników zimnogiętych, jak i połączeń stalowych. SCIA Engineer oferuje szczegółowe kontrole kształtowników formowanych na zimno dla dowolnego niestandardowego przekroju. SCIA Engineer umożliwia m.in. stosowanie połączeń śrubowych i spawanych belka-słup, a także stężeń.

Formularz kontaktowy